Merhaba dijital dünya!

Merhaba dijital dünya!

Keyifler nasıl? Umarım her birinizin hayatı ve sıhhati yerindedir. Bu benim yıllardır planlayıp uyuşukluğumu üzerimden atamayıp açmayı hep istediğim ( birçok kez açıp kapattığım 🙂 ) kişisel web sitemin ilk blog yazısı.

Yıllardır sürekli bildiklerimi bir kenara not edip bilmeyen öğrenmek isteyenler ile paylaşmak istedim. Birçok blog oluşturdum fakat hepsi 2 yazı paylaşımından sonra kapanmaya mahkûm oldu: D. Ben de lise yıllardın da zamane gençlerinin internet kafeler de kantır ( Counter Strike ) oynayarak geçirdiği dönemler de, oyunlardan sıkılacak olmuşum ki kendimi forumlara atıverdim. Web sektörü ile tanışmam bir internet kafenin CRT monitörlü bilgisayarın da zamanın en aktif bir forumuna üye olarak başladı.

Forumu incelemeye başladığım andan itibaren kendimi bir okyanus içerisin de buldum. Zamanın da çok aktif olarak kullanılan fakat günümüzde eski popülaritesi çok kalmayan bu forum maceram da kendimi Web sektörünün içerisinde buluverdim. Hani ilk bilgisayarı kullanmaya başladığınız da daha doğrusu internet ile haşır neşir olan her erkek çocuğu gibi heçkır ( hacker ) olma isteğim arzum tavan yapmıştı :D. İşte beni şuan ekmek yediğim Front End Developer mesleğine yönelmemi sağlayan index atma olayıyla birlikte HTML ve CSS ile tanıştım.

Şimdi aklınıza 2006 dan beri HTML ve CSS mi biliyorsun gibi bir düşünce gelmesin 🙂 2006 yılından bahsediyorum. Orta halli bir evin erkek çocuğuyum, var olsun babam bizi açıkta hiç bırakmadı ama evime bilgisayar alıp aileme bu sektörde boy göstermek isteyeceğimi anlatmamın dönemin şartlarına göre zor olduğunu benim akranlarım çok iyi anlarlar. Zor zamanlardı zor :).

2009 – 2010 eğitim-öğretim yılında lise eğitimimi tamamladıktan sonra ÖSS faciası atlattım. Çok mükemmel derece de çalışkan bir öğrenci değildim ama pratik zekaya ve araştırma ruhuna sahip olmam ( kendimi övmeyi hiç sevmem 😀 ) sonucun da okumamış yada okuyamıyor olsam bile okuyan kesimin öğrendiklerini hatta onların bilmediklerini bile öğrenebileceğimin farkında olan bir bireydim. İnternet diyorsun! Otur bir düşün! Okyanusun ortasındasın yokluk için de bir varlığın içerisindesin. Mecazi anlanma bir okyanus diyoruz öyle sala oltaya ihtiyacın yok, soruyorsun google amcaya oda diyor ki bunu mu demek istedin evlat?

İnternet bir okyanustur arkadaşlar. İçerisinde barındırılan bilginin haddi hesabı yoktur fakat bu okyanusun içerisinde zararlı bilgileri dokümanlar ve diğer zararlı kullanıcılar da mevcut. Kendinizi hiçbir zaman tek bir kaynağa kaptırmayın. Araştırmacı ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin.

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp! Bknz.

Bu blog sanırım ben hayatımın son nefesini verene kadar açık kalacak ve bu blog da içimi döktüğüm yazılar yanı sıra bildiklerim ve yeni öğrendiklerimi not defteri misali anlamlı bir şekilde yazacağım. Eğlenceli bir insanımdır. Yazılarımı da bu eğlenceli yönüm ile yazıp bilgi verirken sizleri sıkmamaya çalışacağım.

Bu yazının sağ tarafında bulunan Yazı Alanları kısmında bakmak istediklerinizi inceleyebilir bloga abone olup yeni yazıları  paylaştığım yeni birikimlerimi takip edebilirsiniz.

Şimdilik hoşçakalın.

Benzer Yazılar